logo
فروشگاه اینترنتی عطر تینو
فروشگاه اینترنتی عطر تینو

تاثیر استفاده از عطر بر روحیه‌ی انسان

_تاثیر عطر بر روحیه انسان effect of perfume
تاثیر عطر بر روحیه انسان-خواص عطر

تاریخ به این مسئله پی برده است که بشر از حدود ۳۰۰۰ سال قبل از خواص و تأثیر عطر در زمینه‌های درمانی و … استفاده می‌کرده است. بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که تأثیر عطر بر روحیه‌ی انسان‌ها سابقه‌ای دیرینه دارد. اما امروزه این تاثیرات و موضوعات حواشی آن، جزو مهمترین موضوع برای تحقیق محققان شده است؛ چرا که این مسئله در زمینه‌های مختلف می‌تواند مهم باشد. برای مثال در حوزه‌ی روانشناسی استفاده از عطر و ادکلن‌ها بسیار تاثیرگذار است و یا در صنعت بزرگ بازرگانی و تجارت که عطر و ادکلن نیز جایگاه ویژه‌ای پیدا کرده است، این امر بسیار مهم و قابل بحث و تحقیق است.

خاصیت درمانی عطر-تاثیر عطر بر روحیه انسان-خواص عطر-خواص عطر-تاثیر عطر بر روحیه انسان-تاثیر عطر بر روحیه انسان-خواص عطر

_تاثیر عطر بر روحیه انسان effect of perfume

 

حس بویایی در انسان بسیار حائز اهمیت است. ما همواره و در هر حالتی از عطر و رایحه‌ی آن استفاده می‌کنیم.

گاهی برخی افراد برای کسب آرامش در گوشه‌ای دنج، فضای اطراف خود را با عطرهای آرامش‌بخش پر می‌کنند و در پی کسب آرامش روح و روان خود هستند. برخی دیگر برای هیجان بخشیدن به فضای سرشار از شور و هیاهوی خود از عطرها استفاده می‌کنند. هر کس به نوعی از رایحه‌های دلپذیر محبوب خود بهره می‌گیرد و در این رابطه می‌توان گفت سلایق و علایق بسیار متفاوتی وجود دارد.

 

_تاثیر عطر بر روحیه انسان effect of perfume

 

در مورد استفاده از عطرها نکته‌ای که می‌بایست همواره مد نظر قرار داد، این است که سعی کنید تا در زمان و مکان مناسب از هر عطر و رایحه‌ای استفاده کنید؛ به طور مثال معمولا از طبع خنک در فصول گرم سال مانند بهار و تابستان و از طبع گرم در فصول سرد سال مانند پاییز و زمستان استفاده می‌شود. مثال دیگر اینکه برای ایجاد یک فضای آرام و عاری از هرگونه هیجان و شلوغی، از رایحه‌های تلخ یا معتدل استفاده کنید، و یا از رایحه‌های تند در فضاهای گرم استفاده نکنید تا باعث آزار دیگران و همچنین خودتان نشوید.

 

_تاثیر عطر بر روحیه انسان effect of perfume

 

از لحاظ علمی نیز ثابت شده است که ذهن ما تأثیرپذیری بسیار زیادی نسبت به روایح دارد و ما به آن کاملا آگاه نیستیم. در واقع در مغز انسان قشر بویایی واقع شده که تمام حس‌های ورودی را پردازش می‌کند و دارای سه قسمت مجزای ( (amygdala) و (hippocampus) و (hypothalamus) است.

کارشناسی در این حوزه می‌گوید که عطرها نقش مهمی در حس و ادراک شما دارند و توانایی دارند که دامنه احساسات شما را از حس اعتماد به نفس تا جذاب بودن و شاد بودن و حتی بیش از آن هم گسترش دهند. بر اساس یک مطالعه که روی زنان نوجوان، جوان و میانسال انجام شد، مشخص شد که ۹۰ درصد از این زنان وقتی که از عطر استفاده کرده‌اند، احساس اعتماد به نفس بیشتری نسبت به زمانی دارند که عطر استفاده نکرده‌اند. علت این تغییر در دستگاه بویایی شماست که مستقیما به سیستم عصبی مغز متصل است و این بخش عصبی مسئول خاطرات و احساسات شماست.

به طور کلی عطر و ادکلن رفتار شما را تغییر می‌دهد و حال شما را بهتر می‌کند. طبق گفته‌ی دنیل فلمینگ روی سیستم عصبی شما تاثیر می‌گذارند، احساسات و روحیات شما را تغییر می‌دهند و حس خوب بودن به شما می‌دهند.

برای افزایش اعتماد به نفس سعی کنید همیشه مرتب باشید و بوی خوش بدهید که این امر باعث می‌شود در جامعه نگاه‌های بیشتر و بهتری بر روی شما باشد و حرف شما نیز بهتر شنیده خواهد شد.

 

تاثیر عطر بر روحیه انسان-خواص عطر effect of perfume

 

از طرفی باید توجه داشته باشید که یکی از خطراتی که سلامت جهانی را تهدید می‌کند، مربوط به استفاده از عطرهای تقلبی است. طبق تحقیقی که در سال ۲۰۰۹ توسط Harper’s Bazaar صورت گرفت، نشان داد که نسخه‌های خطرناکی از عطرهای طراحی‌شده شامل ادرار، ضد یخ و باکتری‌های خطرناک بوده ‌است. عطرهای تقلبی به هر صورتی می‌توانند در بازار تولید شوند، حتی اگر از موارد خطرناکی در تولید آنها استفاده نشده باشد، میزان الکل غیر استاندارد و مقیاس مواد به کار رفته در آن حتما برای سلامتی شما مضر است.

خواص عطر-خاصیت عطر-تاثیر عطر

_تاثیر عطر بر روحیه انسان effect of perfume

 

در نهایت باید بدانید که عطرها نیز می‌توانند مانند داروها تاثیر روحی و روانی بر روی شما داشته باشند؛ پس با تحقیق و انتخاب صحیح، عطری را برگزینید که علاوه بر اورجینال بودن، مناسب شرایط روحی و جسمی شما باشد.

فروشگاه اینترنتی عطر تینو مفتخر است در سالیان متمادی همچنان در صدر اول انتخاب و اعتماد شما عزیزان باشد و با فروش محصولات اورجینال و با ضمانت، همواره رویاهای شما همراهان گرامی را تحقق ببخشد.

 

دیدگاه‌ها (۰)

*
*

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است Privacy PolicyوTerms of Use.

I agree to these terms.