نمایش یک نتیجه

خانه گوچی (Gucci) توسط گوچیو گوچی در سال 1921 تأسیس شد. گوچی زمانی که در هتل Savoy در لندن کار می کرد، مسافران ثروتمندی را می دید که چمدان هایی زیبا به همراه داشتند. او با الهام از این، به فلورانس بازگشت و با هدف ترکیب ظرافت و زیبایی که در آن مسافران ثروتمند مشاهده می کرد، به کارش ادامه داد.

کالاهای چرمی باکیفیت این شرکت با تم اسب سواری تقاضای زیادی داشتند و زمانی که چرم در طول جنگ جهانی دوم کمیاب بود، استفاده نوآورانه گوچی از کنف، کتان و جوت باعث گسترش زیبایی برند گوچی (Gucci) شد. گوچیو گوچی در سال 1953 از دنیا رفت، اما پسران و نوه‌اش بر گسترش موفقیت‌ آمیز کمپانی به سوی تولیدکنندگی کالاهای لوکس در سراسر جهان تمرکز کردند.

اولین عطر این شرکت، Gucci No. 1 for Women، در سال 1974 معرفی شد. مجموعه ای از عطرهای مردانه و زنانه از آن زمان به بازار عرضه شده است که بسیاری از آنها جایگاه افسانه ای را در میان کلکسیونرهای عطر از جمله Gucci 3 و L’Arte di Gucci به دست آورده اند. تام فورد در اواسط دهه 90 تا اوایل قرن 21 به عنوان مدیر این شرکت خدمت می کرد. فریدا جیانینی، مدیر خلاقیت، مسئولیت فورد را بر عهده گرفت و از سال 2015، الساندرو میکله در راس کار قرار دارد. اولین عطر گوچی در سال 1974 و جدیدترین آن مربوط به سال 2022 است.