نمایش دادن همه 7 نتیجه

ایو سن لورن، یک خانه مد فرانسوی است که توسط ایو هنری دونات ماتیو-سن-لوران (Yves Henri Donat Mathieu-Saint-Laurent) تأسیس شد. ایو سن لورن اغلب به اختصار YSL نامیده می شود. برند ایو سن لورن (Yves Saint Laurent) به دلیل لباس های زنانه فوق العاده شیک خود نیز معروف است. کمپانی ایو سن لورن (ایو سن لوران) در زمینه تولید لوازم آرایشی و عطر و ادکلن نیز فعال است. یکی از متنوع ترین کلکسیون ها و تولیدات را می توانید در میان محصولات این برند فرانسوی (Yves Saint Laurent) بیابید.

لورن از ۱۷ سالگی در زمینه مد و فشن و هنگامی که به عنوان دستیار کریستین دیور خدمت می کرد، شروع به کار کرد. با مرگ دیور حدود چهار سال بعد، لورن تنها در ۲۱ سالگی به عنوان رئیس خانه دیور انتخاب شد. لورن در حالی که جنگ استقلال الجزایر آغاز شد، در سال ۱۹۶۰ به ارتش اعزام شد و موقعیت خود را در دیور از دست داد. خدمت سربازی و ناامیدی از دست دادن موقعیت، منجر به بستری او در بیمارستان شد. پس از یک دوره کوتاه و پس از بهبودی، لورن کمپانی مد خود را تأسیس کرد و به یکی از تأثیرگذارترین طراحان مد در دهه های ۱۹۶۰ و ۱۹۷۰ تبدیل شد.

لورن به دلیل لباس های زنانه کاملاً متناسب و معروف خود شناخته شد. ایو سن لورن تا اواخر دهه 1980 همچنان به عنوان طراح اصلی مجموعه فعال بود. پس از بازنشستگی، مجموعه ای از طراحان از جمله آلبر الباز، تام فورد و استفانو پیلاتی مجموعه هایی برای برند ایو سن لورن (Yves Saint Laurent) تولید کردند. ایو سن لوران در سال 2008 درگذشت. اولین عطر این خانه، Y برای زنان، در سال 1964 عرضه شد. برند Yves Saint Laurent تا سال ۲۰۲۱ توانست حدود ۲۳۰ عطر متنوع و با کیفیت را تولید کند.