نمایش دادن همه 4 نتیجه

برند لانوین (Lanvin)‌ یک خانه مد فرانسوی است که توسطJeanne-Marie Lanvin  تأسیس شده است. ورود لانوین به دنیای مد که در پاریس آموزش دیده بود، با لباس های زیبایی که برای دخترش مارگریت درست کرد، آغاز شد. مردم شروع به پرس و جو کردند که کجا می توانند این لباس را بخرند، و لانوین در سال 1909 به  Syndicat de la Couture  (“اتحادیه خیاطی”) پیوست. طولی نکشید که او از دوخت لباس بچه ها به لباس مادرانشان گرایش پیدا کرد.

امپراتوری لانوین که به خاطر لباس‌های مد روز و گروه‌های مادر و دخترش معروف بود، گسترش یافت و شامل کارخانه رنگ‌ سازی، دکوراسیون منزل، لباس ‌های مردانه، خز و لباس زیر شد. قابل توجه ترین دستاورد لانوین پس از گسترش شرکتش به نام Lanvin Parfums SA در سال 1924 اتفاق افتاد. اولین عطر این شرکت، My Sin، در سال 1924 عرضه شد. موفق ترین عطر شرکت،Arpège  (نام آرپژ دختر مارگریت در حین تمرین پیانو) بود که در سال 1927 به موفقیت بزرگی رسید و همچنان یک کلاسیک ماندگار است که هنوز در حال تولید است.

ژان لانوین در سال 1946 درگذشت و دخترش مارگریت سکان هدایت را به دست گرفت. این شرکت تا سال 1989 در دست خانواده Lanvin باقی ماند. انتشار عطرهای برند لانوین از دهه 1960 به صورت پراکنده بود تا اینکه مجوزش توسط لورآل در دهه 1990 به دست گرفته شد. مجوز عطر لانوین امروز نزد اینتر پرفیومز است.